Polityka plików cookies Kontakt Strona główna
Spływy kajakowe Suwalszczyzna
  • Wypożyczalnia kajaków
  • Transport osób
  • Pole namiotowe
Spływ kajakowy Czarną Hańczą

Aktualności

Strona 1 z 2  > >>

PRZEWÓZ OSÓB AUTOBUSEM, wyjazdy do Wilna, wycieczki

Jestem licencjonowanym przewoźnikiem, posiadam licencję na wykonywanie krajowego i wspólnotowego, międzynarodowego, autobusowego przewozu osób. Świadczę usługi dla klubów sportowych, firm, osób prywatnych, szkół, stowarzyszeń oraz innych organizacji. Rzetelnie wypełniamy powierzone nam zadania, co owocuje trwałą współpracą i zaufaniem, którym obdarzają nas klienci.

05.05.2021
Więcej...

NOWE KAJAKI SPRINTER II

NOWE KAJAKI SPRINTER II

W naszej wypożyczalni są dostępne nowe kajaki Sprinter II.

Wygoda, bezpieczeństwo i dobra pływalność to główne zalety tego kajaka.

Kajak wyposażony jest w wygodne, składane fotele z miejscem na napój, które poprawiają komfort siedzenia w kajaku. Oparcie dla dziecka jest w standardzie. Oparcie można ustawić w trzech położeniach albo całkowicie zdemontować. Dla wygody kajakarzy kajak ma zamontowane podnóżki. Stopy maja na nich o wiele lepsze położenie.

22.01.2020
Więcej...

Spływy kajakowe Rospuda

Trasa spływu
Małe Raczki - Święte Miejsce
Odległość 15 km
Czas spływu 4-5 godzin

Cena
za osobę

80 zł za osobę
- przy minimum 8 osobach
spływ rzeką Rospudą


 

Kajak Vista dopłata 5 zł za osobę

Termin spływów: od kwietnia do października


Przebieg trasy spływu kajakowego

Jednodniowy spływ kajakowy Rospudą, który Państwu proponujemy rozpoczynamy w  Małych Raczkach, gdzie zlokalizowane są: elektrownia wodna, bar oraz dobrze zagospodarowane pole namiotowe i domki campingowe. Tu przez około 3 km Rospuda jest szybka i szeroka, a na jej dnie leży sporo głazów.

Na trasie spływu mijamy most kolejowy, a w oddali można zobaczyć zabudowania Raczek. Po chwili dopłyniemy do mostu w Raczkach. Po lewej stronie, przed mostem, czeka na turystów pole namiotowe, natomiast we wsi - sklepy i bar.

Kolejny około 2 km etap spływu kajakowego przebiega wśród zabudowań i drzew wąskim odcinkiem Rospudy, aż do drewnianego mostku obok Dowspudy. Za Dowspudą Rospuda płynie pośród malowniczych łąk i lasów, mijamy też drewniany mostek, na który należy uważać. Przez chwilę rzeka nabiera szybszego tempa i tak docieramy do wsi Chodorki. Przy moście należy uważać na drewniane pale wystające z wody. Za mostem rozpoczyna się jeden z najładniejszych odcinków Rospudy, gdzie rzeka jest płytka, ukazuje kamieniste dno i roślinność wodną.

Na zakolu w Chodorkach znajdują się bar i pole namiotowe, można więc spokojnie odpocząć. Kolejny mierzący 5,5km etap spływu prowadzi z Chodorek do Uroczyska Święte Miejsce Na tym odcinku nurt Rospudy jest szybki, ze sporą ilością mielizn, rozwidleń oraz kamieni. Ok. 2,5 km od wsi Chodorki po prawej znajduję się kolejne, warte uwagi pole namiotowe.

Po kilkudziesięciu minutach dalszej podróży kajakiem, dopływamy do Uroczyska Święte Miejsce. Przed drewnianym mostem na lewym brzegu stoi piękna kapliczka, a za mostem rozciąga się czekające na podróżnych pole namiotowe. Tu kończymy spływ jednodniowy. Dalej Rospuda płynie doliną, meandruje, jest coraz szersza, a nurt coraz wolniejszy.

W cenie spływu:

  • wypożyczenie kajaków 2- osobowych, canoe 3- osobowego z wyposażeniem;
  • transport na miejsce rozpoczęcie spływu;
  • transport powrotny po spływie;
  • darmowy parking na czas spływu,
  • do kajaka Vista siedzenie dla małego dziecka gratis


PIK i Rospuda zapraszają na kajaki
Informacja tel. 609-872-930

Copyright © 2010 Eko-T