Polityka plików cookies Kontakt Strona główna
Spływy kajakowe Suwalszczyzna
  • Wypożyczalnia kajaków
  • Transport osób
  • Pole namiotowe
Spływ kajakowy Czarną Hańczą

Aktualności

NOWE KAJAKI VISTA

kajaki vista perceptionWychodząc naprzeciw naszym stałym, jak i przyszłym klientom wprowadzamy NOWE KAJAKI VISTA.
Dwuosobowy, superwygodny kajak turystyczny dla początkujących i zaawansowanych.

02.07.2013
Więcej...

Marycha-niedoceniana rzeka

rzeka MarychaPolecamy spływy jednodniowe, dystans spływu to ok. 17 km.Startujemy z jeziora Pomorze, po ok 2 km. wpływamy na rzekę. Rzeka na początku prowadzi prze trzcinowisko,później przebiega przez rezerwat przyrody Kuple - piękny las.

20.01.2011
Więcej...

Spływy kajakowe Rospuda

Trasa spływu
Małe Raczki - Święte Miejsce
Odległość 15 km
Czas spływu 4-5 godzin

Cena
za osobę

60 zł za osobę
- przy minimum 8 osobach
spływ rzeką Rospudą


 

Kajak Vista dopłata 5 zł za osobę

Termin spływów: od kwietnia do października


Przebieg trasy spływu kajakowego

Jednodniowy spływ kajakowy Rospudą, który Państwu proponujemy rozpoczynamy w  Małych Raczkach, gdzie zlokalizowane są: elektrownia wodna, bar oraz dobrze zagospodarowane pole namiotowe i domki campingowe. Tu przez około 3 km Rospuda jest szybka i szeroka, a na jej dnie leży sporo głazów.

Na trasie spływu mijamy most kolejowy, a w oddali można zobaczyć zabudowania Raczek. Po chwili dopłyniemy do mostu w Raczkach. Po lewej stronie, przed mostem, czeka na turystów pole namiotowe, natomiast we wsi - sklepy i bar.

Kolejny około 2 km etap spływu kajakowego przebiega wśród zabudowań i drzew wąskim odcinkiem Rospudy, aż do drewnianego mostku obok Dowspudy. Za Dowspudą Rospuda płynie pośród malowniczych łąk i lasów, mijamy też drewniany mostek, na który należy uważać. Przez chwilę rzeka nabiera szybszego tempa i tak docieramy do wsi Chodorki. Przy moście należy uważać na drewniane pale wystające z wody. Za mostem rozpoczyna się jeden z najładniejszych odcinków Rospudy, gdzie rzeka jest płytka, ukazuje kamieniste dno i roślinność wodną.

Na zakolu w Chodorkach znajdują się bar i pole namiotowe, można więc spokojnie odpocząć. Kolejny mierzący 5,5km etap spływu prowadzi z Chodorek do Uroczyska Święte Miejsce Na tym odcinku nurt Rospudy jest szybki, ze sporą ilością mielizn, rozwidleń oraz kamieni. Ok. 2,5 km od wsi Chodorki po prawej znajduję się kolejne, warte uwagi pole namiotowe.

Po kilkudziesięciu minutach dalszej podróży kajakiem, dopływamy do Uroczyska Święte Miejsce. Przed drewnianym mostem na lewym brzegu stoi piękna kapliczka, a za mostem rozciąga się czekające na podróżnych pole namiotowe. Tu kończymy spływ jednodniowy. Dalej Rospuda płynie doliną, meandruje, jest coraz szersza, a nurt coraz wolniejszy.

W cenie spływu:

  • wypożyczenie kajaków 2- osobowych, canoe 3- osobowego z wyposażeniem;
  • transport na miejsce rozpoczęcie spływu;
  • transport powrotny po spływie;
  • darmowy parking na czas spływu,
  • do kajaka Vista siedzenie dla małego dziecka gratis


PIK i Rospuda zapraszają na kajaki
Informacja tel. 609-872-930

Copyright © 2010 Eko-T